Turneul International de Sah Controceni editia a II-a, 1-11 martie 2011

Desfasuarata sub Inaltul Patronaj al Excelentei Sale Domnul Traian Basescu, Presedintele Romaniei cu sprijinul CSM Bucuresti, ACS Apa Nova, cu sprijinul Directiei pentru Sport si Tineret Bucuresti si Asociatiei Municipala de Sah Bucuresti evenimentul va avea loc la Palatul Cotroceni.

Competitia se adreseaza elitei sahului feminin mondial, participantele fiind printre cele mai bune sahiste in tarile lor, conform coeficientilor ELO.

Organizatorii estimeaza ca actuala editie va fi a III-a competitie de gen pe plan mondial.
Toate partidele acestei competitii vor fi transmise in direct pe Internet.

PROGRAMUL COMPETITIEI

Palatul Parlamentului - Clubul Parlamentarilor "Ion Ratiu"
  1 Martie      Conferinţa presa                 - orele 15,30 
  1 Martie      Sedinta tehnică                   - orele 16,00

Palatul Cotroceni
  2 Martie      Festivitatea de deschidere - orele 15.30
  2 Martie      Runda     I                          - orele 16.00
  3 Martie      Runda    II                          - orele 14.30
  4 Martie      Runda   III                          - orele 14.30
  5 Martie      Runda   VI                          - orele 14.30
  6 Martie      Runda    V                          - orele 14.30
  7 Martie      Runda   VI                          - orele 14.30
  8 Martie      zi liberă    
  9 Martie      Runda VII                          - orele 14.30
10 Martie      Runda VIII                          - orele 14.30
11 Martie      Runda    IX                         - orele 10.00
11 Martie      Festivitatea de premiere       - ora 16:00

COMITET DE ORGANIZARE:
DAN RADU ZĂTREANU - preşedinte 
DAN GABRIEL PĂSĂRELU - coordonator
NICOLAE TURCUMAN - preşedinte ACS Apa Nova
VASILE CÎRJA - preşedinte ASM Bucuresti
VALENTIN SAMUNGI - preşedinte CSM Bucuresti
DAN PETRE POPA - consilier imagine
INOCENŢIU VOINEA - consilier P.R.

Turneul International Cotroceni 2011

Round 1 on 2011/03/02 at 16.00

 

 

 

 

 

 

SNo.

 

Name

Rtg

Res.

 

Name

Rtg

SNo.

1

IM

Muzychuk Anna

2528

1/2

IM

Muzychuk Mariya

2476

10

2

IM

Zatonskih Anna

2499

1-0

WGM

Gunina Valentina

2472

9

3

IM

Turova Irina

2428

1-0

WGM

Cosma Elena-Luminita

2343

8

4

IM

Repkova Eva

2446

0-1

GM

Socko Monika

2495

7

5

IM

Ushenina Anna

2454

1/2

IM

Peptan Corina-Isabela

2415

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Round 2 on 2011/03/03 at 10.00

 

 

 

 

 

 

SNo.

 

Name

Rtg

Res.

 

Name

Rtg

SNo.

10

IM

Muzychuk Mariya

2476

1/2

IM

Peptan Corina-Isabela

2415

6

7

GM

Socko Monika

2495

1/2

IM

Ushenina Anna

2454

5

8

WGM

Cosma Elena-Luminita

2343

1/2

IM

Repkova Eva

2446

4

9

WGM

Gunina Valentina

2472

1-0

IM

Turova Irina

2428

3

1

IM

Muzychuk Anna

2528

1-0

IM

Zatonskih Anna

2499

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Round 3 on 2011/03/04 at 14.30

 

 

 

 

 

 

SNo.

 

Name

Rtg

Res.

 

Name

Rtg

SNo.

2

IM

Zatonskih Anna

2499

1-0

IM

Muzychuk Mariya

2476

10

3

IM

Turova Irina

2428

1/2

IM

Muzychuk Anna

2528

1

4

IM

Repkova Eva

2446

0-1

GM

Gunina Valentina

2472

9

5

IM

Ushenina Anna

2454

1-0

WGM

Cosma Elena-Luminita

2343

8

6

IM

Peptan Corina-Isabela

2415

0-1

GM

Socko Monika

2495

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Round 4 on 2011/03/05 at 14.30

 

 

 

 

 

 

SNo.

 

Name

Rtg

Res.

 

Name

Rtg

SNo.

10

IM

Muzychuk Mariya

2476

-

GM

Socko Monika

2495

7

8

WGM

Cosma Elena-Luminita

2343

-

IM

Peptan Corina-Isabela

2415

6

9

WGM

Gunina Valentina

2472

-

IM

Ushenina Anna

2454

5

1

IM

Muzychuk Anna

2528

-

IM

Repkova Eva

2446

4

2

IM

Zatonskih Anna

2499

-

IM

Turova Irina

2428

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Round 5 on 2011/03/06 at 14.30

 

 

 

 

 

 

SNo.

 

Name

Rtg

Res.

 

Name

Rtg

SNo.

3

IM

Turova Irina

2428

-

IM

Muzychuk Mariya

2476

10

4

IM

Repkova Eva

2446

-

IM

Zatonskih Anna

2499

2

5

IM

Ushenina Anna

2454

-

IM

Muzychuk Anna

2528

1

6

IM

Peptan Corina-Isabela

2415

-

WGM

Gunina Valentina

2472

9

7

GM

Socko Monika

2495

-

WGM

Cosma Elena-Luminita

2343

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Round 6 on 2011/03/07 at 14.30

 

 

 

 

 

 

SNo.

 

Name

Rtg

Res.

 

Name

Rtg

SNo.

10

IM

Muzychuk Mariya

2476

-

WGM

Cosma Elena-Luminita

2343

8

9

WGM

Gunina Valentina

2472

-

GM

Socko Monika

2495

7

1

IM

Muzychuk Anna

2528

-

IM

Peptan Corina-Isabela

2415

6

2

IM

Zatonskih Anna

2499

-

IM

Ushenina Anna

2454

5

3

IM

Turova Irina

2428

-

IM

Repkova Eva

2446

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Round 7 on 2011/03/09 at 14.30

 

 

 

 

 

 

SNo.

 

Name

Rtg

Res.

 

Name

Rtg

SNo.

4

IM

Repkova Eva

2446

-

IM

Muzychuk Mariya

2476

10

5

IM

Ushenina Anna

2454

-

IM

Turova Irina

2428

3

6

IM

Peptan Corina-Isabela

2415

-

IM

Zatonskih Anna

2499

2

7

GM

Socko Monika

2495

-

IM

Muzychuk Anna

2528

1

8

WGM

Cosma Elena-Luminita

2343

-

WGM

Gunina Valentina

2472

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Round 8 on 2011/03/10 at 14.30

 

 

 

 

 

 

SNo.

 

Name

Rtg

Res.

 

Name

Rtg

SNo.

10

IM

Muzychuk Mariya

2476

-

WGM

Gunina Valentina

2472

9

1

IM

Muzychuk Anna

2528

-

WGM

Cosma Elena-Luminita

2343

8

2

IM

Zatonskih Anna

2499

-

GM

Socko Monika

2495

7

3

IM

Turova Irina

2428

-

IM

Peptan Corina-Isabela

2415

6

4

IM

Repkova Eva

2446

-

IM

Ushenina Anna

2454

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Round 9 on 2011/03/11 at 10.00

 

 

 

 

 

 

SNo.

 

Name

Rtg

Res.

 

Name

Rtg

SNo.

5

IM

Ushenina Anna

2454

-

IM

Muzychuk Mariya

2476

10

6

IM

Peptan Corina-Isabela

2415

-

IM

Repkova Eva

2446

4

7

GM

Socko Monika

2495

-

IM

Turova Irina

2428

3

8

WGM

Cosma Elena-Luminita

2343

-

IM

Zatonskih Anna

2499

2

9

WGM

Gunina Valentina

2472

-

IM

Muzychuk Anna

2528

1

 

 

Număr de vizitatori:

Partenerii nostri